Kvety na balkón na jeseň

Väčšina kvetov sa vysádza na jar. Existujú však aj sadenice kvetov, ktoré sa sadia práve na jeseň. Inšpirujme sa teda čo posadiť a ako skrášliť svoj balkón aj v tomto ročnom období:

Sirôtky

Sirôtky sú dvojročné rastlinky, ktoré na začínajú kvitnúť v polovici augusta. Ak si chcete skrášliť balkón bez námahy, stačí si ich práve teraz posadiť do kvetináča. Svojimi kvetmi vás budú tešiť aj na budúci rok až do júna. Je ich možné kombinovať aj s inými rastlinkami, napríklad s vresom.

sirôtky v záhone

Levanduľa

Práve jeseň je vhodným časom na rozmnoženie levandule z odrezkov, ale aj na strihanie jej rozkvitnutých, či usušených kvetov. Ak plánujete budúci rok viac levanduľových kríkov, škoda nevyužiť túto šancu.

levanduľové kvety
levanduľové kvety

Chryzantémy

Chryzantémy sú kvety, ktoré kvitnú práve na jeseň až kým nezačne mrznúť. Preto sú výbornou voľbou pre jesenný rozkvitnutý balkón. V novembri zas môžu skrášliť hroby vašich blízkych.

chryzantémy na vozíku

Vres

Výborná kompaktná trvalka, ktorá kvitne krásnymi malým kvetmi väčšinou fialovo-bielej farby. Je vhodný na balkón, do kvetináča, ale pekne sa ukáže v kvetinovom záhone. Dobre sa kombinuje aj s inými trvalkami. Napríklad so sirôtkami.

kvitnúci vres

Snáď som vás inšpirovala v sadení a skrášľovaní vášho balkónu alebo záhrady. Ak vám moja stránka páči, môžete mi dať like na fb, alebo článok zdieľať.